فجایع مهندسی نمایش بزرگتر

فجایع مهندسی

ST3016

محصول جدید

بررسی سه تا از ساختارهای مهندسی كه در طراحی آنها اشتباهاتی صورت گرفته است

جزییات بیشتر

80,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

كشتی تایتانیك

در آغاز قرن بیستم همه به دنبال ماشین‌های غول پیكر بودند و كشنی تایتانیك بزرگترین این غول‌ها بود برخلاف آنچه تصور می‌شود كشتی تایتانیك به كوه یخ برخورد نكرد و تنها به آن ساییده شد به‌طوریكه حتی بعض از مسافرین متوجه این برخورد نشدند. اما چگونه چنین برخورد كوچكی باعث غرق شدن كشتی شد؟ و ۱۵۱۴ نفر از مسافران و خدمه آن جان خود را از دست دادند. طراح اصلی این کشتی بزرگ، مهندس ایرلندی، توماس اندروزو ناخدای کشتی کاپیتان ادوارد جان اسمیت بود.

هتل ام جی ام شهر لاس وگاس

در صبحدم 21 نوامبر 1984 هتل ام جی ام شهر لاس وگاس آتش گرفت و در نتیجه آن 84 نفر كشته شده و 679 نفر مجروح شدند. جالب اینكه شش ماه قبل هتل برای درامان بودن از آتش سوزی بازرسی شده بود. چه چیزهایی باعث چنین حادثه‌ای شدند؟ گروهی از متخصصان و آتش‌نشان‌های خبره به دنبال دلایل آن هستند؟ این حادثه دومین آتش سوزی بزرگ هتل در تاریخ آمریكا بود.

 

سیتی‌کورپ سنتر

داستان فاجعه‌ای بزرگ كه با خوش شانسی روی نداد

" سیتی‌کورپ سنتر"یکی از ۱۰ آسمان‌خراش بلند در شهر نیویورک در ایالات متحده آمریکا است. هر چند این ساختمان امروزه مشهور است اما گذشته‌ای هراس‌آور دارد.

در سال 1978 طوفانی دریایی از شرق به آن نزدیك می‌شود و ساختمان تا مرحله فرو ریختن پیش می‌رود. اگر این ساختمان فرور می‌ریخت به بدترین فاجعه مهندس در تاریخ آمریكا تبدیل می‌شد.

این ساختمان در خیابان پنجاه و سوم در محله منهتنقرار دارد. سیتی‌گروپ سنتر دارای ۵۹ طبقه‌است و ۲۷۹ مترطول دارد و دارای ۱٫۳ میلیون فوت مربع (۱۲۰،۰۰۰ مترمربع) فضای اداری است. این ساختمان یکی از با ابهت‌ترین و متمایزترین ساختمان‌ها در افق نیویورک می‌باشد. ساخت این ساختمان از ۱۹۷۴ آغاز و در ۱۹۷۷ میلادی خاتمه یافته‌است. ارزش این ساختمان ۱۹۵ میلیون دلار آمریکا است. سقف سیتی‌گروپ دارای شیب ۴۵ درجه می‌باشد، چون در ابتدا قرار بود بر روی آن صفحه‌های خورشیدی(برای تولید انرژی) نصب شود. اما در نهایت این ایده عملی نشد چرا که صفحه‌های خورشیدی سقف آن مستقیماً مقابل خورشید قرار نمی‌گیرد.

نام لاتين Engineering Disasters
تعداد و نوع DVD یك عدد DVD5
تصوير 4:3
زبان انگلیسی، چینی
زيرنويس انگلیسی، چینی
مدت زمان 90 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2004
كد محصول St3016

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

فجایع مهندسی

فجایع مهندسی

بررسی سه تا از ساختارهای مهندسی كه در طراحی آنها اشتباهاتی صورت گرفته است