پل‌های بزرگ نمایش بزرگتر

بهترین‌های مهندسی

ST2016

محصول جدید

بررسی سه تا از بهترین دستاوردهای مهندسی و تكنولوژی

هلی‌كوپتر "اگوستا وست‌لند"، زیردریایی "یواس‌اس تكزاس" و سكوی نفتی خلیج مكزیك

جزییات بیشتر

80,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه


زیر دریایی USS Texas (SSN-775)

یك زیردریایی مرگبار، متفاوت از سایر رقبا، آماده برای پاسخ به هر تهدید، تعقیب شكار در عمق 300 متری، مجهز به مرگبارترین اژدرها، موشك‌ها و كماند‌های آماده، ماموریتش حمله ناگهانی و انهدام كامل دشمن در دریا، و خشكی

در این فیلم نگاهی داريم به بعضی از اسرار و تكنولوژی‌های مدرن این زیردریایی تا از راز قدرت و مقاومت این غول 120 متری آگاه شویم.

 

سكوی نفتی EVA-4000 در خلیج مكزیك

جزیره‌ای از آهن در یكی از طوفانی‌ترین مناطق جهان به وزن 15 میلیون كیلوگرم، به بلندی یك ساختمان 20 طبقه در محلی از اقیانوس كه 1500 متر عمق دارد و حفاری تا عمق 10 كیلومتری زمین با استفاده از برترین تكنولوژی. این سازه عظیم و شاهكار مهندسی می‌تواند اندكی از تشنگی جهان به نفت را كم كند.

هلی‌كوپتر- اگوستا وستلند

هلی‌كوپتری كه آسمان را تسخیر می‌كند، آماده برای جنگ و یا كمك رسانی، با قدرت مانوری بالاتر از هر ماشین پرنده دیگری، معجزه‌ای مهندسی كه می تواند سرنشینانش را هر جا كه اراده كنند ببرد. یك سوپر هلی‌كوپتر برای قرن بیست‌ویكم

قسمت دماغه، قسمت های بیرونی کابین و محفظه ی نگهدارنده ی لندگیر از مواد ضدآتش ساخته شده و قسمت های نگهدارنده ی موتور، توربوشفت و قسمت دم بالگرد از مواد ضدآتش کربنی ساخته شده است.

در بدنه ی این بالگرد از آلیاژ آلومینیوم-لیتیوم استفاده شده است که مقاومت بالایی در هنگام برخورد و ضربه دارد. در این بالگرد از یک فناوری به اسم ACSR جهت کاهش یا خنثی کردن لرزش ها نیز استفاده شده است.

در زمستان ها می تواند تا دمای منفی 40 درجه سانتیگراد و در تابستان تا دمای مثبت 50 درجه ی سانتیگراد را تحمل کند. در کل بازه تحمل دمایی این بالگرد در شرایط مختلف جوی بین 40- تا 50+ است.

نام لاتين Ultimate Structures
تعداد و نوع DVD یك عدد DVD5
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی، عربی
مدت زمان 160 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2009
كد محصول ST2016

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

بهترین‌های مهندسی

بهترین‌های مهندسی

بررسی سه تا از بهترین دستاوردهای مهندسی و تكنولوژی

هلی‌كوپتر "اگوستا وست‌لند"، زیردریایی "یواس‌اس تكزاس" و سكوی نفتی خلیج مكزیك