رازهای مخفی نازی‌ها نمایش بزرگتر

رازهای مخفی نازی‌ها

ML5010

محصول جدید

این فیلم از جمله فیلم‌هایی است كه سعی دارد بدون هیچ بزرگنمایی، تبلیغات و یا جانبداری وقایع پنهان جنگ جهانی دوم را را آشكار كند

قسمت اول:‌ زیردریایی گمشده هیتلر و بررسی عملیات" صدای طبل". همچنین نگاهی به تاریخچه ساخت و توسعه زیردریایی‌ها از 1780 میلادی (بویژه در جنگ جهانی اول و دوم) تا به امروز. قسمت دوم: راز غرق شدة هیتلر قسمت سوم: فرار بزرگ  و ...

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

قسمت اول:‌ زیردریایی گمشده هیتلر Hitler’s Lost Sub

در سال 1945 میلادی و در روزهای پایانی جنگ جهانی دوم یك زیر دریایی آلمانی با 53 سرنشین در اطراف سواحل نیوجرسی آمریكا به دنبال شكار كشتی‌های آمریكایی بود. ناگهان انفجاری زیردریایی را به لرزه درمی‌آورد. تنها در چند ثانیه هزاران لیتر آب سرد به درون زیردریایی وارد می‌شود. زیر دریایی به اعماق آب می‌رود و خدمه آن برای ابد در گورستانی آبی آرام می‌گیرند. كسی از وجود این زیر دریایی خبر نداشت تا اینكه در سال 1991 یك قایق ماهیگری به طور اتفاقی آن را پیدا می‌كند. چند نفر تنها برای یافتن حقایق تاریخی تصمیم می‌گیرند تا راز این زیردریای را كشف كنند. آنها 6 سال تلاش می‌كنند و با غواصی در عمق 70 متری و با به‌خطر انداختن جانشان سعی می‌كنند تا بلكه سرنخی درباره این زیردریایی بیابند. تابستانها به غواصی مشغول می‌شوند و در زمستان به مطالعه درباره زیردریایی ‌های آلمانی می‌پردازند. به آلمان می‌روند تا اطلاعات كاملی درباره زیردریایی‌ها و ماموریت‌های آنها به‌دست آورند. اما پس از شش سال و مردن سه غواص كه دو تا از آنها پدر و پسر بودند هنوز حتی نام زیردریایی را كشف نكرده‌اند! حالا دیگر نمی‌شود كار را نیمه‌تمام رها كرد چراكه مرگ آنها بی‌نتیجه خواهد بود سه سال دیگر تلاش می‌كنند و سرانجام .... داستانی شگفت و غم‌انگیز از دل این اتفاق ساده آشكار می‌شود.

.

http://www.u869.com/Eng/index.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Karl_D%C3%B6nitz

https://en.wikipedia.org/wiki/German_submarine_U-869

THE MEN OF U-869

فصل شكار آمریكایی‌ها یا عملیات صدای طبل

The Second Happy Time (codenamed Operation Paukenschlag or Operation Drumbeat), also known among German submarine commanders as the American shooting season

در ماه دسامبر 1941 زیردریایی‌های آلمانی در عملیاتی مخفی به نام Operation Drumbeat به سوی سواحل آمریكا می‌روند. هدف آنها نابود كردن كشتی های آمریكایی بود. حمله در 13 ژانویه 1942 آغاز می‌شود. فرمانده زیردریایی U-552 "اریك تاپ" سالها بعد گفت: " در مقایسه نبرد با كشتی‌های انگلیسی، شكار كشتی‌های آمریكایی بسیار آسان بود. تنها در یك هفته 10 كشتی را غرق كردیم"

 

در مدت 6 ماه 400 كشتی آمریكایی غرق شدند و 5000 نفر كشته شدند. در مقابل آلمانها 7 زیردریایی را از دست دادند. (U-85, U-352, U-157, U-158, U-701, U-153 & U-576) به غیر از چند نفر از زیر دریایی‌های U-352 , U-701 ‌ بقیه زیردریایی‌ها با 300 خدمه به اعماق آب رفتند.

در پایان جنگ دوم جهانی از حدود 1100 زیردریایی آلمانی متفقین سه چهارم آنها را نابود كرده بودند. و 28 هزار آلمانی با آنها غرق شدند.

برای آشنایی بیشتر با این عملیات می توانید به آدرس‌های زیر مراجعه كنید.

http://en.wikipedia.org/wiki/Second_Happy_Time

http://www.uboat.net/ops/drumbeat.htm

 

قسمت دوم: راز غرق شدة هیتلر

یكی از مهمترین مواد برای ساخت بمب اتمی "آب سنگین" است. در سال 1943 اولین اقدام برای از بین بردن منابع "آب سنگین" ارتش آلمان شكست خورد. سپس یك گروه چریك برای تخریب "آب سنگین" به نروژ فرستاده شد آنها با موفقیت كارشان را انجام دادند. اما نازی‌ها تصمیم گرفتند تا باقی‌مانده"آب سنگین" را به آلمان بفرستند. سپس گروهی دیگر تصمیم به حمله به كشتی حامل "آب سنگین" گرفتند و .... . در این مستند نگاهی خواهیم داشت به تلاش آلمان‌ها برای ساخت بمب اتم و بررسی كار گروهی از باستان شناسان كه به دریاچه " تین" محل غرق شدن كشتی حامل "آب سنگین" می‌روند تا رازهای مخفی آن را آشكار كنند. رازهایی مانند اینكه آیا آلمان‌ها اصلاً قصد ساختن بمب اتم را داشتند یا نه؟

قسمت سوم: فرار بزرگ

در یك شب سرد مارس 1944 تعداد زیادی از خلبانان و خدمه پرواز متفقین در زندان "استالاگ لوفت تری" Stalag Luft III موفق به فرار شدند. (فراری كه فیلمی هم از آن با بازی استیو مك كوئین ساخته شد)

60 سال بعد باستان شناسان به سراغ تونل می‌روند تا رازهای پنهان آن را آشكار كنند. این مستند داستان آن فرار را بازگو كرده و تلاش باستان شناسان را برای باسازی آن نمایش می‌دهد.

قسمت چهارم: فرار از زندان نازی‌ها

فرار از زندان كلدیتز Colditz Castle در آلمان

قلعه کلدیتز Colditz Castle یک قلعهٔ دوران رنسانسدر شهر کلدیتزدر استان زاکسنآلماناست. از این قلعه بیش از صد سال به عنوان خانهٔ کار برای فقرا و تیمارستاناستفاده می‌شده است. در دوران جنگ جهانی دوماز این قلعه برای نگهداری زندانیان "اصلاح ناپذیر" متفقینکه بارها از زندان‌های دیگر فرار می‌کردند استفاده می‌شد.

قسمت پنجم: رمز گشایی ماشین "انیگما" Enigma machine

در سال 1940 اروپا در تصرف ارتش آلمان نازی بود. تنها انگلستان مانده بود. اما چرچیل سلاحی مخفی داشت یكی از عجیب‌ترین پایگاههای نظامی در جهان. گروهی از نخبگان آمریكایی و انگلیسی در این پایگاه برای یك هدف جمع شدند. رمزگشایی از ماشین انیگما . دستگاهی كه فرمان‌های ارتش آلمان را رمزگذاری می‌كرد. اگر آنها موفق می‌شدند از تمامی دستورات و نقشه‌های هیتلر قبل از اجرا آگاهی می‌یافتند.

http://en.wikipedia.org/wiki/Enigma_machine

نام لاتين Nazi Secrets Revealed
تعداد و نوع DVD دو عدد DVD5 و يك عدد DVD9
تصوير 4:3
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی به صورت Closed Caption
مدت زمان 400 دقیقه
كد محصول ML5010

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

رازهای مخفی نازی‌ها

رازهای مخفی نازی‌ها

این فیلم از جمله فیلم‌هایی است كه سعی دارد بدون هیچ بزرگنمایی، تبلیغات و یا جانبداری وقایع پنهان جنگ جهانی دوم را را آشكار كند

قسمت اول:‌ زیردریایی گمشده هیتلر و بررسی عملیات" صدای طبل". همچنین نگاهی به تاریخچه ساخت و توسعه زیردریایی‌ها از 1780 میلادی (بویژه در جنگ جهانی اول و دوم) تا به امروز. قسمت دوم: راز غرق شدة هیتلر قسمت سوم: فرار بزرگ  و ...