جنگ جهانی دوم. مجموعه كامل

HM1022

محصول جدید

مجموعه‌ای از چندین مستند درباره جنگ جهانی دوم به مدت 30 ساعت كه برای علاقمندان سیاست، جنگ، تاریخ و بویژه جنگ جهانی دوم بسیار سودمند خواهد بود.

جنگ جهانی دوم بزرگترین رویداد تاریخ معاصر بود كه نقشه سیاسی جهان را تغییر داد و تحولات و تاثیراتی چنان بزرگ و عمیق برجای گذاشت كه امروز تصور اینكه درصورت روی‌ندادن چنین جنگی جهان چگونه می‌توانست باشد غیرممكن است. این جنگ حتی فرهنگ‌های جهان را تغییر داد جنگی كه سرنوشت كشور ما را نیز عوض كرد.

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

فهرست قسمت‌ها:

1-

The Nazis: A Warning from History 1997, 6 Episodes, 290 minutes, 4:3 Full screen, 2 Discs

Documentary on the reasons behind the rise and fall of the Nazis and of Nazi Germany

نازیسم، هشداری از تاریخ

مستندی كه دلایل ظهور، رشد و سقوط حزب نازی در آلمان را از سال 1918 و پایان جنگ جهانی اول تا سقوط برلین در سال 1945 بررسی می‌‌كند ( 290 دقیقه 2 دی‌وی‌دی 9 گیگ) این دو بخش به تنهایی یك مستند مستقل درباره جنگ دوم جهانی است

55 میلیون انسان در جنگ جهانی دوم كشته شدند. آلمان‌ها 5 میلیون روس را اسیر كردند كه فقط دو میلیون نفر از آنها زنده ماندند. و در این جنگ هیتلر كاری را شروع كرد كه در تاریخ بشر كم‌سابقه بود. نابود كردن تمامی یك ملت . این رویداد تنها به یك دلیل ممكن شد حكومت حزب نازیسم در آلمان. اما چگونه ملتی بزرگ و با فرهنگ در قلب اروپا اجازه دادند چنین مردی و چنین حزبی رهبری آنها را در دست بگیرند؟ رهبران نازی موفقیت‌شان را با دلیلی ساده شرح می‌دهند! ضرورت تاریخی برای به قدرت رسیدن مردی با ویژگی‌های ابرانسانی! اما دلایل به قدرت رسیدن نازی‌ها تا این اندازه ساده نیست و هشداری است بسیار جدی از درون تاریخ.

برای تهیه این قسمت به صورت مستقل به لینك زیر مراجعه كنید:

http://tasviredanesh.ir/military/357--.html

 

2-

The Road to War: Canada, Italy, Japan, USA 1989, 2 Episodes, 190 minutes, 4:3 Fullscreen, 1 Disc

Documentary on how Germany, Britain, France, Canada, Italy, the Soviet Union, Japan and the USA entered the war. Narrator is Charles Wheeler

جاده‌ای به سوی جنگ

این قسمت چگونگی ورود كشورهای بریتانیا، ایتالیا، آمریكا و ژاپن را به جنگ جهانی دوم بررسی می‌كند. بیش از 3 ساعت

3-

3. Dunkirk  - 2004, 3 Episodes, 176 minutes, 16:9 Anamorphic, 1 Disc

Docudrama on the evacuation from Dunkirk

دانكرك (دونكرك)

در ماه می 1940 پس از شكست نیروهای انگلیسی در فرانسه در حدود 400 هزار سرباز انگلیسی‌و فرانسوی عقب نشینی كرده و در بندر دانكرك گرفتار شده بودند. تنها راه نجات آنها سوار شدن به كشتی و فرار به سوی انگلستان بود. از دست دادن این نیروها می‌توانست سرنوشت جنگ را عوض كند. بریتانیا تصمیم می‌گیرد تا بزرگترین عملیات نجات را انجام دهد كشتی‌های انگلیس به كمك نیروی هوایی به سوی بند دانكرك می‌روند تا...

(این قسمت به صورت تركیبی از فیلم سینمایی و مستند است)

4-

War of the Century: When Hitler Fought Stalin - 1999, 4 Episodes, 190 minutes, 4:3 Fullscreen, 1 Disc

Documentary on the Russo-German War

بزرگترین نبرد قرن، جنگ هیتلر با استالین

روسیه در بزرگترین نبرد تاریخ جنگید و پیروز شد. جنگی كه مجموعاً 30 میلیون كشته داشت. 10 میلیون آلمانی كشته، زخمی و یا اسیر شدند. در تاریخ آلمان هرگز چنین شكستی وجود نداشت. برای همین به راحتی می‌توان فهمید كه تصمیم هیتلر برای حمله به شوروی اشتباهی بسیار بزرگ بود. اما آن زمان كمتر كسی چنین چیزی را پیش‌بینی می‌كرد. روس‌ها به نظر ضعیف و ناتوان می‌رسیدند و...

5-

5. Battle of the Atlantic - 2002, 3 Episodes, 146 minutes, 16:9 Anamorphic, 1 Disc

Documentary on the U-boats and the Atlantic convoys.

نبرد آتلانتیك (نبرد در اقیانوس اطلس)

یكی از طولانی‌ترین نبردها بین زیردریایی‌هل آلمان (گرگهای خاكستری) و كشتی‌های بریتانیا.

تا سال 1942 تنها تعدادی زیردریایی (U-Boat) آلمانی باعث شدند تا بریتانیا در آستانه شكست قرار گیرد.

تا پایان جنگ بیشتر از 70 هزار سرباز و بازرگان انگلیسی در اقیانوس اطلس كشته شدند و 3500 كشتی باری غرق شد. تنها عامل پیروزی بریتانیا رمزگشایی "ماشین انیگما" (ماشین رمز آلمان) و اختراع رادار بود. این قسمت داستان این نبرد بزرگ و طولانی را بازگو می‌كند.

6-

6. Horror in the East: Japan and the Atrocities of World War II- 2000, 2 Episodes, 98 minutes, 4:3 Fullscreen, 1 Disc

Documentary on the Japanese Army's atrocities in the Asia-Pacific war and why the Japanese fought to the death. Supplements on the Indian Army and the Burma War

وحشت در شرق، ژاپن و بی‌رحمی در جنگ جهانی دوم

رفتار ژاپنی‌ها در جنگ جهانی دوم با مردم و زندانیان جنگی بسیار بی‌رحمانه و وحشیانه بود! آنها در شهر" نانكینگ" به 20 هزار زن و دختر تجاوز كردند و 60 هزار نفر از مردم بی‌گناه شهر را كشتند. سربازان ژاپنی برای تمرین "جنگ با سرنیزه" از مردم شهر استفاده می‌كردند! اما آنها در جنگ جهانی اول در كنار انگلیسی‌ها جنگیده بودند و با اسرای آلمانی مهربان بودند و آنها را مهمان خود می‌دانستند. چگونه در مدتی كمتر از 30 سال چنین تغییری كردند؟

اسنادی در این فیلم ارائه می‌شود كه برطبق آنها سربازان ژاپنی‌ها در شرایط سخت جنگ گوشت ‌مرده‌های دشمن را می‌خوردند!

مستندی كه از دیدن آن شگفت‌زده خواهید شد. خشونت، بی‌رحمی و دیوانگی انسان‌ها در جنگ دوم جهانی هر بیننده‌ای را متحیر خواهد كرد.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nanking_Massacre

7-

7. Battlefields - 2001, 4 Episodes, 194 minutes, 16:9 Anamorphic, 1 Disc

Documentary on El Alamein, Monte Cassino, the Battle of Arnhem and RAF Bomber Command [Episode Name: "Bomber"] on the firebombing of German cities. Presenter is Prof. Richard Holmes

 

میدان‌های نبرد : بررسی چند نبرد مهم در جنگ جهانی دوم

1- نبرد العلمین

پیروزی نیروهای بریتانیا به فرماندهی ژنرال "مونگومری" بر نیروهای آلمان به فرماندهی فیلیپ مارشال "اروین رومل" در آفریقا

2- نبرد مونته كاسینو

نبرد مونته کاسینو که نبرد رم یا نبرد برای کاسینو هم خوانده می‌شود حملاتی توسط متفقینعلیه قوای آلمانی‌هاو ایتالیایی‌هادر جریان اشغال ایتالیا بود. هدف این حمله دستیابی به رمبود. اما ایتالیا سرزمینی خشت و ناهموار برای مهاجمان بود كوههای بلند و رودخانه‌ها كه مانع پیشروی بودند. سربازانی كه قرار بود ایتالیا را فتح كنند كاری بسیار دشوار پیش رو داشتند. پیشروری متفقین در " كاسینو" متوقف می‌شود. خط دفاعی مستحكمی كه از ساحل غربی به ساحل شرقی كشیده شده بود و خط دفاعی زمستانی Winter Line و یا Gustav Line نام داشت مانع آنها بودو...

3- نبرد آرنهم

طرح مشترک آمریکا-انگلستان، برای دور زدن خط دفاعی آلماندر سراسر رود راینو ورود به آلمان از طریق هلندبود. شكست در نبرد آرنهم باعث توقف پیشروی نیروهای آمریكایی به سوی برلین شد و شاید مهمترین دلیلی بود كه باعث شد روس‌ها زودتر از نیروهای آمریكا به برلین برسند.جالب است كه این شكست باعث شد تا سرنوشت اروپا تغییر كند و شاید بیش از آنكه به ضرر متفقین باشد به مردم آلمان صدمه زد.

4- هواپیماهای بمب افكن

بمباران شهر "درسدن" Dresden در سال 1945 نقطه اوج بمباران شهرهای آلمان توسط بریتانیا بود. اما در ابتدای جنگ قرار بود بمب‌افكن‌ها فقط اهداف نظامی را هدف قرار دهند. چرا بریتانیا شروع به بمباران شهرهای آلمان كرد؟

این مستند داستان بمب‌افكن‌ها و مردانی است كه وظیفه هدایت و بمباران شهرها را داشتند.

8-

 

D-Day 6.6.1944 - 2004, 2 Episodes, 90 minutes, 16:9 Anamorphic, 1 Disc

Docudrama on the events surrounding D-Day

روز حمله D-Day، حمله متفقین به نرماندی

در ششم ژوئن 1944 (6.6.1944)در ساعت 6:30 دقیقه صبح قوای متفقین  متشكل از نیروهای انگلستان، آمریكا، كانادا، استرالیا، فرانسه، بلژیك، یونان به سواحل فرانسه هجوم بردند.

هیتلر به مدت چهار سال در سواحل فرانسه استحكاماتی می‌ساخت تا مانع از ورود متفقین شود. متفقین با یك و نیم میلیون سرباز به سواحل نرماندی در فرانسه هجوم بردند و یك از بزرگترین حملات دریایی، هوایی و زمینی در تاریخ روی داد

9-

. D-Day to Berlin  - 2004, 3 Episodes, 150 minutes, 16:9 Anamorphic, 1 Disc

Docudrama on the breakout from Normandy, Operation Market Garden, the Battle of the Bulge and the German surrender. Presenter is Sean Bean

 

از حمله به نرماندی (D-Day) تا فتح برلین

پس از حمله موفق به سواحل فرانسه در ژوئن 1944 فرماندهان انگلیسی و آمریكایی تصور می‌كردند تا فتح برلین مشكلی پیش رو نخواهند داشت اما در مرز آلمان متوجه اشتباهشان شدند.

پس از حمله موفق به سواحل فرانسه در ژوئن 1944 رهبری قوای متفقین به عهده "آیزنهاور" آمریكایی و "مونگومری" انگلیسی بود این مستند داستان تلاش این دو مرد با اندیشه‌هایی متفاوت و ارتش‌های آنها در تابستان سال 1944 برای شكست ارتش آلمان است.

 

10-

Auschwitz: The Nazis and the 'Final Solution'  2005, 6 Episodes, 300 minutes, 16:9 Anamorphic, 2 Discs

"Dramatized documentary" on the Nazis' conceptualisation and implementation of the Final Solution

آشویتز - آخرین راه‌حل هیتلر

این مجموعه روایت كننده این داستان هولناك است كه چگونه زندان آشویتز و سایر اردوگاه‌های مرگ ساخته شدند تا آخرین راه حل (راه حل نهایی)در مورد یهودیان اجرا شود. فیلم بر مستندات تصویری و گفتار شاهدان و همچنین اسناد به جای مانده  تكیه دارد. ( 280 دقیقه 2 دی‌وی‌دی 9 گیگ)

برای تهیه این قسمت به صورت مستقل به لینك زیر مراجعه كنید:

http://tasviredanesh.ir/humanities/280--.html

  

   

 

چنانچه هیچ آگاهی از جنگ جهانی دوم ندارید و مستندی جامع انتظار دارید كه ترتيب وقايع در آن به دقت لحاظ شده باشد به لینك زیر مراجعه كرده و مستند "جهان در جنگ" را تهیه كنید.

http://tasviredanesh.ir/military/116--.html

نام لاتين (World War II [BBC] (12vol
تعداد و نوع DVD 12 عدد DVD9
تصوير 16:9 & 4:3
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی
مدت زمان تقريبا 30 ساعت
سال انتشار و يا ساخت from 1989 to 2005
كد محصول HM1022

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

جنگ جهانی دوم. مجموعه كامل

جنگ جهانی دوم. مجموعه كامل

مجموعه‌ای از چندین مستند درباره جنگ جهانی دوم به مدت 30 ساعت كه برای علاقمندان سیاست، جنگ، تاریخ و بویژه جنگ جهانی دوم بسیار سودمند خواهد بود.

جنگ جهانی دوم بزرگترین رویداد تاریخ معاصر بود كه نقشه سیاسی جهان را تغییر داد و تحولات و تاثیراتی چنان بزرگ و عمیق برجای گذاشت كه امروز تصور اینكه درصورت روی‌ندادن چنین جنگی جهان چگونه می‌توانست باشد غیرممكن است. این جنگ حتی فرهنگ‌های جهان را تغییر داد جنگی كه سرنوشت كشور ما را نیز عوض كرد.