كشتی‌های غرق‌شده در دریای مدیترانه نمایش بزرگتر

كشتی‌های غرق‌شده در دریای مدیترانه

HM2021

محصول جدید

مستندی زیبا و دیدنی درباره یكی از كشفیات مهم باستان‌شناسی در چند دهه گذشته. كشف دو كشتی‌ غرق‌شده فنیقی متعلق به 8 قرن پیش از میلاد مسیح با محموله آن

جزییات بیشتر

80,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

سواحل مدیترانه جایی است كه بشر اولین تمدن‌ها را بنا كرد، زمانی خطوط كشتی‌رانی مهم جهان در دریای مدیترانه بودند. از فنیقی‌ها گرفته تا یونانیان و رومی‌ها و بازمانده بسیاری از این كشتی‌ها در اعماق دریای مدیترانه قرار دارند تا با كشف آنها اسرار تمدن‌های اولیه برای ما آشكار شود.

در سال 1997 یك زیر دریایی اتمی آمریكا NR-1 در دریای مدیترانه متوجه چندین جرم بزرگ در عمق 400 متری دریا می‌شود كه به نظر كشتی‌های غرق شده بودند و در میان آنها تعداد زیادی كوزه سفالی دیده میشد. خدمه زیردریایی فیلمی از آنها تهیه می‌كنند و به راه خود ادامه می‌دهند. اخبار آن به رابرت بالارد می‌رسد یكی از متخصصین در پیدا كردن كشتی‌های مفقود. او همراه با لورنس استیگر Lawrence Stager باستانشناس دانشگاه هاروارد كه در زمینه شناخت كوزه‌ها وسفال‌های باستانی بسیار مشهور است به امید اینكه كشتی‌ متعلق به چند صد سال پیش از میلاد مسیح باشد همراه با تیمی متخصص به دریای مدیترانه می‌روند. آنها دو كشتی‌غرق شده را پیدا می‌كنند و با نهایت شگفتی می‌بینند كه حدسشان درست بوده و كشتی‌ها متعلق به فنیقی‌ها هستند تمدنی كه از 1200 تا 500 سال پیش از میلاد مسیح در جایی كه امروزه لبنان، سوریه، لیبی، فلسطین و ... قرار دارد ساكن بودند.

 

دو كشتی با محموله‌های شراب از شهر تایر Tyre (جایی در لبنان امروزی ) احتمالاً به سوی مصر و یا كارتاژ حركت می‌كنند. آنها با نیایش به درگاه خداوندشان به امید دریایی آرام و سفری موفق به سوی مقصد می‌روند اما هرگز به آنجا نمی‌رسند. و برای خانوداهایی كه در انتظار بازگشت آنها بودند. مفقود شدن آنها یك راز حل نشده باقی می‌ماند تا سرانجام 3 هزار سال بعد دو محقق از دنیای مدرن داستان سفر آنها را از اعماق دریا بیرون آورده و برای ما بازگو می‌كنند.

نام لاتين Lost Ships of the Mediterranean
تعداد و نوع DVD يك عدد DVD5
تصوير 4:3
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی، عربی
مدت زمان 46 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2000 ميلادي
كد محصول HM2021

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

كشتی‌های غرق‌شده در دریای مدیترانه

كشتی‌های غرق‌شده در دریای مدیترانه

مستندی زیبا و دیدنی درباره یكی از كشفیات مهم باستان‌شناسی در چند دهه گذشته. كشف دو كشتی‌ غرق‌شده فنیقی متعلق به 8 قرن پیش از میلاد مسیح با محموله آن