درون اورشلیم نمایش بزرگتر

درون اورشلیم

HM2030

محصول جدید

بیت‌المقدس یا اورشلیم ( Jerusalem به معنی شهر صلح) برخلاف نامش هرگز صلحی ندیده است چراكه برای هر سه مذهب بزرگ جهان مكانی بسیار مهم و دروازه‌ای به سوی بهشت است. و هر سه مذهب برای تصاحب آن با هم جنگیده‌اند. در طول تاریخ برای هیچ شهری به اندازه آن جنگ نشده است.

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

دیوار ندبه مقدس‌ترین مكان یهودیان، کلیسای مقبره مقدس (كلیسای رستاخیز) محل مصلوب شدن عیسی مسیح و رستاخیز او و صخره مقدس محل معراج پیامبر اسلام همگی در این شهر هستند.

اورشلیم یا بیت‌المُقَّدَس یا قدس  شهری است میان دریای مدیترانه و دریای مرده و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان. این شهر در ادیان یهودیت، مسیحیت و اسلام مقدس است.. اسرائیلی‌هاو فلسطینی‌هاهر دو این شهر را پایتخت خود می‌دانند، طوری که اسرائیلموسسات دولتی اصلی خود را در این شهر نگه داشته‌است و حکومت خودگردان فلسطینآن را به عنوان مقر حکومت خود می‌شناسد،

 

حرم الشریفTemple Mount - Noble Sanctuaryكه سه دین آسمانی در این محل تلاقی می‌كنند. محوطه‌ای است كه در داخل آن اماكنی همچون قبة الصخره و مسجدالاقصی و سایر اماكن مقدس بنا شده است كه آن منطقه حرم الشریف نامیده می‌شود . و تمامی صحن آن مأمن و حرم الهی محسوب می گردد .

قبه الصخرهDome of the Rockیکی از مهم‌ترین آثار معماری اسلامی در محلی كنار مسجدالاقصیدر بیت‌المقدس و درون حرم الشریفاست. این مسجد تقدس خاصی نزد مسلمانان دارد.

صخره یا صخره مقدس Foundation Stoneبه سنگی گفته می‌شود که در زیر قُبَّةُ الصّخره واقع است. این صخره، سنگیاست که برای سه دیناسلام، مسیحیت، و یهودیتمورد احترام است.

صخره در یهود و مسیحیت

صخره محلی است که زمین از آنجا گسترده شده‌ است.

صخره محلی است که بدن آدماز خاک آن خلق شده ‌است.

صخره محلی است که آدم و هابیل قربانی خود را برروی آن به خدا تقدیم کردند.

صخره محلی است که ابراهیم فرزند خود اسماعیلرا بر روی آن می‌خواست ذبح کند.

در زمان برپائی معبد سلیمان سال‌ها "صخره " قدس الاقداسیا مقدس‌ترین مقدسات بوده‌است و "صندوق عهد"Ark of the Covenant بر روی آن قرار داشته‌است.

صخره در اسلام

در منابع اسلامی چنین آمده‌است:

صخره در دین اسلام نزدیکترین نقطه زمین به آسمان است.

صخره محلی است که محمد، پیامبر اسلام از روی آن به معراجرفت.

صخره محلی است که محمد، پیامبر اسلام در روز وقت معلوم یعنی روزی پس از ظهورمهدیو رجعت، ابلیسرا بر روی آن به قتل می‌رساند.

صخره محلی است که اسرافیل روی آن خواهد ایستاد و در صورخود به عنوان آغاز روز قیامت خواهد دمید.

 

مسجدالاقصی Al-Aqsa Mosque به‌معنی دورترین مسجد،مسجدی‌ست درون حرم الشریف که نام آن در آیه اول سوره اسراءآمده‌است، که اشاره به معراجو سیر شبانه پیامبر اسلام از مسجدالحرامبه مسجدالاقصی دارد

دیوار نُدبه قسمتی از دیوار غربی مسجدالاقصی است مقدس‌ترین مکان مذهبی یهودیاناست که بر روی تپه «موریا» در شهر اورشلیمقرار دارد. بر باور یهودیان دیوار ندبه از آخرین باقی‌مانده‌های معبد سلیمانو دومین پرستش‌گاه اورشلیمو مرکز دعا و منبع الهام برای یهودیان در اسراییل و سراسر جهان می‌باش. مسلمانان آن را دیوار براقمی‌خوانند و معتقدند پیامبر اسلام مرکب خود را در شب معراجبه آن بست. در نماز سه گانه (روزانه) یهودیان جهان، مختصات این مکان به عنوان قبله استفاده می شود

کلیسای مقبره مقدس Church of the Holy Sepulchre نام یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی مسیحیاناست که در بخش باستانی قرار گرفته است. در چندصد متری مسجدالقصی و قبه الصخرهبر باور مسیحیان، عیسی مسیحدر جایی که اکنون کلیسای قبر مقدس بر روی آن قرار گرفته، مصلوب گشته و از آنجا به آسمان عروج کرده است.

.

نام لاتين Inside Jerusalem
تعداد و نوع DVD يك عدد DVD5
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی، عربی
مدت زمان 50 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2009
كد محصول HM2030

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

درون اورشلیم

درون اورشلیم

بیت‌المقدس یا اورشلیم ( Jerusalem به معنی شهر صلح) برخلاف نامش هرگز صلحی ندیده است چراكه برای هر سه مذهب بزرگ جهان مكانی بسیار مهم و دروازه‌ای به سوی بهشت است. و هر سه مذهب برای تصاحب آن با هم جنگیده‌اند. در طول تاریخ برای هیچ شهری به اندازه آن جنگ نشده است.