درخت خانوادگی انسان نمایش بزرگتر

درخت خانوادگی انسان

HM2037

محصول جدید

به دنبال مسیر مهاجرت انسان در گذر زمان

مستندی كه به بررسی خروج انسان در 60 هزار سال پیش از آفریقا و مسیر مهاجرت او تا به امروز می‌پردازد و چگونگی پراكنده شدن مردم در سراسر جهان را به ما نشان می‌دهد

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

گروهی از دانشمندان به سراغ یكی از شلوغ‌ترین خیابان‌های جهان در یكی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان كه مردمانی از نژادهای متفاوت در آنجا در حال زندگی هستند می‌روند. به امید اینكه با ردیابی ژنیتیكی به سرنخ‌هایی درباره ریشه و اجداد انسان‌ها برسند و ثابت كنند همه ما انسان‌های جهان با هم خویشاوندانی نزدیك هستیم، و همه ما متعلق به درختی تنومند به نام "درخت خانوادگی انسان" هستیم.

ریشه همه انسان‌ها احتمالا به یك یا چند مادری می‌رسد كه 200 هزار سال پیش در شرق آفریقا می‌زیستند. زمانی كه به دلیل تغیرات شدید آب و هوا در آفریقا خشكسالی شدید روی می‌دهد و گونه انسان در خطر انقراض قرار می‌گیرد و احتمالا تعداد انسان‌ها به كمتر از دو هزار نفر میر‌سد. فرزندان این مادران در اتیوپی به دو گروه تقسیم می‌شوند. "هادزابی" Hadzabe و "سان" San . (یك گروه اجداد مردم "سان" در آفریقا هستند و گروه دیگر جدا شده و اجداد سایر مردم جهان می‌شوند). تا 60 هزار سال پیش هنوز همه مردم جهان در آفریقا بودند و سایر نقاط زمین خالی از انسان بود. در این زمان و به دلیل پایین بودن سطح آب دریاها تعدادی از مردم آفریقا از اتیوپی وارد دریای سرخ شده و به یمن می‌رسند و از آنجا به تدریج در سراسر جهان گسنرده می‌شوند. در حدود 45 هزار سال پیش به استرالیا می‌رسند. 35 هزار سال پیش به اروپا می‌رسند و در حدود 15 هزار سال پیش از شرق آسیا وارد قاره آمریكا شده و در آنجا پراكنده می‌شوند.

باید توجه داشت كه انسان فقط یكبار از آفریقا خارج نشده است. اما خروج‌های قبلی ناموفق بوده و فرزندان آنها احتمالا منقرض شده و یا با فرزندان گروه‌های بعدی ادغام شده به طوریكه ردیابی آنها غیرممكن شده است. و بعد از خروج 60 هزار سال پیش هم مهاجرت‌های دیگری به خارج از آفریقا صورت گرفته است. به هرحال در یك چیز دانشمندان هم نظر هستند و آن جد مشترك همه انسان‌ها در آفریقا است. در مورد نحوه خروج ، تعداد مهاجرت‌ها و چگونگی آنها نظرات متفاوتی ارائه شده است.

The Human Family Tree Map

نام لاتين The Human Family Tree
تعداد و نوع DVD يك عدد DVD5
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی، عربی
مدت زمان 90 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2013
كد محصول HM2037

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

درخت خانوادگی انسان

درخت خانوادگی انسان

به دنبال مسیر مهاجرت انسان در گذر زمان

مستندی كه به بررسی خروج انسان در 60 هزار سال پیش از آفریقا و مسیر مهاجرت او تا به امروز می‌پردازد و چگونگی پراكنده شدن مردم در سراسر جهان را به ما نشان می‌دهد