طبیعت و حیات وحش نمایش بزرگتر

طبیعت و حیات وحش

NW1075

محصول جدید

مجموعه‌ای از شش مستند زیبا و دیدنی از BBC كه برنده جایزه بهترین مستند شده‌اند.

1-سمور آبی 2-خرس گریزلی 3-فیل، اكو 4- زنبور غول‌پیكر ژاپن 5- كركدیل آب شور 6- درۀ زیبای "وای"

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

Natural World Collection

1- سمور آبی   On the Trail Of TARKA

در سال 1927 "هنری ویلیامسون" داستانی زیبا و جذاب نوشت به نام "تاركا"، درباره زندگی و مرگ یك سمور آب در یكی از رودهای انگلستان و در ناحیه‌ای به نام "دِوُن". در آنزمان شكار سمور آبی ورزشی پرطرفدار بود و "تاركا" سرانجام توسط شكارچیان كشته می‌شود . امروزه سمور آبی این جاندار زیبا و زیرك در معرض انقراض قرار دارد و شكار آن ممنوع است.

آیا داستان او بر اساس واقعیت بوده؟ آیا هنورنوادگان “تاركا” در آنجا زندگی میكنند در این فیلم به آن رودخانه باز می‌گردیم تا با مطالعه زندگی سمور آبی با واقعیت‌ها و رازهای زندگی این جاندار آشنا شویم.

 

2- خرس گریزلی    The Bear man of KAMCHATKA

داستان شگفت مردی 65 ساله كه زندگیش را در كنار خرس‌ها گذرانده. حالا به شمال روسیه می‌رود تا از چهار توله خرس كه والدینشان توسط شكارچی‌ها كشته شده‌اند نگهداری كند.

این مستند یكسال تلاش   "چارلی راسل" در نگهداری و بزرگ كردن چهار توله خرس را به تصویر می‌كشد. هدف او این است كه خرس‌ها آنقدر بزرگ شوند تا به تنهایی به طبیعت باز گردند. آیا او می‌تواند مانند مادرشان به آنها آموزش دهد ؟ و آیا می‌تواند از آنها در برابر سایر خرس‌ها بویژه خرس‌های نر كه بزرگترین دشمن توله خرس‌ها هستند محافظت كند؟

3- فیل   Eye for Elephant

"مارتین كولبك" 15 سال از عمرش را وقف فیل‌ها می‌كند او به گروهی از فیل‌ها نزدیك می‌شود و سال ها در كنار آنها می‌ماند تا زندگی‌شان را از نزدیك بررسی كند بویژه یكی از فیل‌های ماده به نام "اكو" Echo مورد توجه او می‌باشد. ورود او همزمان می‌شود با تولد یكی از نوزادان "اكو" كه نمی‌تواند بر روی پاهایش بایستد . پیوند خانوادگی و توجه مادر و خواهران این نوزاد باعث نجات جانش می‌شود. این فیلم حقایق و رازهای بسیاری را درباره زندگی فیل‌ها برای ما اشكار می‌كند . عواطف و احساسات شدید آنها، پیوند عمیق بین مادر و فرزند و اعضای خانواده، هوش منحصربفرد فیل‌ها، درك آنها از مرگ، و یا حتی یادآوری خاطرات

 

4- "هورنت" - زنبور غول‌پیكر ژاپن   Buddha, Bees & The Giant Hornet Queen

بزرگترین زنبور در جهان ، آنقدر در بدنش زهر دارد كه می‌تواند یك انسان را بكشد. زنبور ملكه پس از شش ماه خواب زمستانی تنها یك هدف دارد او باید قبل از زمستان بعدی نسلی از "هورنت‌"های ملكه را پرورش دهد. برای اینكار اولین قدم داشتن یك ارتش است. تلاش اول او برای درست كردن لانه در كنار رودخانه با شكست روبرو می‌شود چراكه رودخانه طغیان كرده و فرزندان و ارتش آینده را از بین می‌برد. تلاش دوم او موفق می‌شود با رسیدن پاییز ملكه لانه‌ای با 300 سرباز مهاجم دارد اما در پاییز غذا به اندازه كافی موجود نیست و نتوانسته‌اند لانه زنبورهای عسل را پیدا كنند و لاروها در حال مردن از گرسنگی هستند برای همین "هورنت"ها دست به اقدامی بسیار عجیب می‌زنند. آنها بزرگترین خطر ممكن را می‌پذیرند و به لانه زنبورهای زرد حمله می‌كنند تعداد آنها پنج برابر بیشتر است و در نتیجه ...

 

 

 

 

 

5- كركدیل آب شور CrocodilesThe invasion of

بزرگترین نوع كركدیل كه تا 6 متر طول و بیشتر از 1000 كیلوگرم وزن دارد با آروارهایی كه از كوسه سفید قوی‌تر است. آنها در جنوب شرقی آسیا و در استرالیا زندگی می‌كنند و تعدادشان رو به افزایش است. این افزایش جمعیت باعث می‌شود تا نرهای جوان و وحشی ناچار به ترك محل تولد و یافتن قلمرو‌هایی تازه شوند در نتیجه به سواحل و مكان‌هایی وارد می‌شوند كه متعلق به انسان‌ها است . این رویارویی سبب كشته شدن انسان‌ها می‌شود برای همین تیمی تحقیقاتی به بررسی زندگی این موجودات مشغول می‌شوند.

 

6- درۀ زیبای "وای"    Voices from the VallyWye -

دره "وای" و رودخانه ای كه از میان آن می‌گذرد یكی از زیبا‌ترین مناطق بریتانیا است. راهنمای ما در این مستند 4 نفر از ساكنان آن هستند كه مناظر و زیبایی‌های خیره‌كننده این منطقه را تشریح می‌كنند.

 

نام لاتين The BBC Natural World Collection
تعداد و نوع DVD دو عدد DVD9
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی
مدت زمان 5 ساعت
سال انتشار و يا ساخت 2007
كد محصول NW1075

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

طبیعت و حیات وحش

طبیعت و حیات وحش

مجموعه‌ای از شش مستند زیبا و دیدنی از BBC كه برنده جایزه بهترین مستند شده‌اند.

1-سمور آبی 2-خرس گریزلی 3-فیل، اكو 4- زنبور غول‌پیكر ژاپن 5- كركدیل آب شور 6- درۀ زیبای "وای"