درك جهان نمایش بزرگتر

درك جهان

AS9023

محصول جدید

دكتر آلكس فلیپنكو از دانشگاه بركلی كالیفرنیا 40 خطابه پیرامون نجوم و همچنین درك جهان ارائه می‌دهد.

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

برای كسانی كه با نجوم تازه آشنا شده‌اند موضوعات اصلی توضیح داده می‌شود تا زمینه‌ای برای درك مقالات و مباحث نجومی در آنها ایجاد شود در این فیلم با برخی از شگفت‌ترین مفاهیم نجوم آشنا خواهید شد و از درك آن لذت خواهید برد. اما اگر اکنون نیز کمی نجوم بلد هستید و به آن علاقه دارید ارتباط پیچیده بین مفاهیم و موضوعات نجومی را خواهید شناخت و برای آن دسته که در نجوم عالی هستند دانسته‌های آنها گسترش خواهد یافت و مفاهیم خاص و ایده‌های جدیدی به آنها نشان داده خواهد شد که شاید تاکنون به آنها فکر نکرده باشند. علاوه بر آن این مجموعه صرفا پیرامون نجوم نیست بلكه همانطور كه از نامش پیداست درباره منشاء جهان، ساختار و تكامل آن است و به مباحثی مانند سن جهان، پیدایش زمین، پیدایش زندگی در زمین، شكل گیری اولین گونه‌های حیات و بسیاری از مباحث دیگر می‌پردازد.

در این دوره نیز مانند همه دوره‌های آموزشی دیگر از شركت تیچینگ كمپانی تا آنجا كه ممكن است از فرمول‌های پیچیده ریاضی و فیزیك دوری می‌شود تا فهم مطالب برای همه آسان گردد پس اگر ریاضیات دوست ندارید و یا از آن هراس دارید نگران نباشید چراكه تنها بخش كوچكی از مباحث را تشكیل می‌دهد.

دردو دی وی دی اول، 8 فصل از این دوره ارائه می‌شود.كه ابتدا مقدماتی برای درك مفاهیم نجومی ارائه شده و سپس عمده‌ی مطالب مربوط به نور؛ طیف‌های نوری عناصر مختلف، چگونگی تجزیه و تحلیل این طیف‌ها برای درك عناصر سازنده جهان،سپس بررسی خورشید، نور آن، ساختار آن، دلایل پیدایش كسوف و خسوف، دلیل وجود فصلها و... توضیح داده می‌شود.

بایستی خاطر نشان كرد كه این فیلم در دو ویرایش توسط شركت مربوطه ارائه شده كه ویرایش دوم آن 96 خطابه‌ی 30 دقیقه‌ای است.

نام لاتين Understanding the Universe - An Introduction to Astronomy1st Edition
تعداد و نوع DVD 10 عدد DVD5
تصوير 4:3
زبان انگلیسی
زيرنويس فقط 2 دی‌وی‌دی اول زيرنويس فارسي.
مدت زمان 30 ساعت
سال انتشار و يا ساخت 2001
كد محصول AS9023

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

درك جهان

درك جهان

دكتر آلكس فلیپنكو از دانشگاه بركلی كالیفرنیا 40 خطابه پیرامون نجوم و همچنین درك جهان ارائه می‌دهد.