اکتشاف مریخ - آشکار شدن رازهای مریخ نمایش بزرگتر

مریخ

AS3039

محصول جدید

دو مستند "آشكار شدن رازهاي مريخ" و " جستجو براي يافتن حيات"


جزییات بیشتر

80,000 ریال

افزودن به لیست دلخواه

1- آشكار شدن رازهاي مريخ

این مستند به بررسی مأموریت مدارگرد اکتشافی مریخ (اِم.آر.اُ) و توانایی‌های آن، و همچنین جزییات دستاوردهای مأموریت‌های مدارگردهای پیشین و موفقیت‌های شگفت‌انگیز مریخ‌نوردهای دوقلوي روح و فرصت، می‌پردازد. همچنین پرسش‌های کلیدی که برای دانشمندان دربارۀ مریخ درمیان است و این‌که چگونه یافته‌های مدارگرد اکتشافی مریخ می‌تواند به شناخت و کاوش بهتر این سیاره کمک کند نیز از موضوعاتی است که در این مستند مطرح می‌شوند.

 

مدارگرد شناسایی مریخ ( MRO – Mars Reconnaissance Orbiter)یک فضاپیمای چندمنظوره ناسا می‌باشد که برای شناسایی و اکتشاف مریخ از روی مدار، طراحی شده‌است. هنگامی‌که این مدارگرد به مدار مریخ رسید، به پنج فضاپیمای دیگر در مدار و یا روی سطح آن سیاره پیوست: نقشه‌بردار سراسر مریخ، مارس اکسپرس، ادیسه مریخ و دو مریخ‌نورد؛ و سپس به بیشترین رکورد عملکرد یک فضاپیما در اطراف مریخ رسید. این فضاپیمای ۷۲۰ میلیون دلاری توسط لاکهید مارتین و زیر نظر آزمایشگاه پیشرانه جت ساخته شده‌است. پرتاب آن در ۲۱ مرداد ۱۳۸۴ و در ۱۹ اسفند ۱۳۸۶ به مدار مریخ دست یافت.

2- مريخ: جستجو براي يافتن حيات

در اين مستند با كاوشگر فينيكس و ماموريت آن آشنا مي‌شويد و شاهد تلاش‌هاي تيم هدايت‌گر آن خواهيد بود

کاوشگر فینیکس (: Phoenix) نام فضاپیمای فرودگر و بدون سرنشینی است که برای پژوهش در مورد وجود آب و محیط قابل زیست برای ریزاندامگان بر روی سیاره مریخ ساخته شده است. این فضاپیما در تاریخ ۴ اوت ۲۰۰۷ میلادی به فضا پرتاب شد، و بر طبق برنامه در روز ۲۵ مه ۲۰۰۸ در منطقه قطب شمال سیاره مریخ فرود آمد. فینیکس پس از بکار انداختن بازوی روباتیک خود، به نمونه‌برداری و آزمایش‌های علمی پرداخت.

http://www.amazon.com/Mars-The-Quest-Life-Blu-ray/dp/B001PPLJNQ

نام لاتين Mars
تعداد و نوع DVD يك عدد DVD5
تصوير 16:9 & 4:3
زبان انگلیسی
زيرنويس هلندی
مدت زمان در مجموع 90 دقيقه
سال انتشار و يا ساخت 2006 & 2013
كد محصول AS3039

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

مریخ

مریخ

دو مستند "آشكار شدن رازهاي مريخ" و " جستجو براي يافتن حيات"