رودها و جزر و مد نمایش بزرگتر

رودها و جزر و مد

محصول جدید

هنرمند و طبیعت.  نگاهی به آثار هنرمند مشهور اسكاتلندی "اندی گلدزورثی". هنرمندی كه آثارش تنها چند ساعت به جای می‌مانند. در این مستند هنرمند خود به تشریح و توضیح مفاهیم آثارش می‌پردازد.

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

 

اندی گلدزورثی / Andy Goldsworthy

وقتی اثری را خلق می‌كنم آن را تا آستانه فروپاشی ادامه می‌دهم تا شاهد تعادلی زیبا باشم.

"اندی گلدزورثی", هنرمندی‌ست که بیشتر آن را به خاطر کارهای محیطی می‌شناسند. آثاری كه بسیار فرم‌گرا و با نگاهی رمانتیک خلق شده‌اند. هنر در طبیعت (Art in nature) شاخه‌ای‌ست که آثار این هنرمند را می‌توان در آن جای داد.  هنرمندی که مواد و مصالح خود را از دل طبیعت می‌جوید و ارتباط نزدیک او به طبیعت به نوعی کشف و شهود می‌انجامد. کشف یک رنگ، یک جریان، یک روند و در نهایت نمایش آن در فرمی‌ زیبا که شاید همین فرم‌های ابتدایی، او را به هنرمندان "هنر زمین"  (Land art) نزدیک می‌کند. انسان‌های نخستین  قداستی را برای طبیعت قائل بوده‌اند که حتی در بسیاری موارد به ترس و پرستش بخش یا عنصری از طبیعت می‌انجامید. در آثار "گلدزورثی" این ترس و پرستش جای خود را به باور، جستجو و کشف در طبیعت داده و هنرمند در این اجرا آگاهانه اثر خود را در معرض تخریب قرار می‌دهد.

حفره‌های سیاه را پس از مرگ یکی از نزدیکان خودم، کشف کردم، احساس کردم که از درون آن حفره سیاه که در یک درخت وجود داشت، می‌توانستم به درون زمین رجوع کنم، جایی که او رفته بود." این حفره‌های سیاه در بسیاری از آثار او که با برگ یا سنگ و چوب‌های باریک ساخته شده‌اند راه یافته است.

 

 

 

لحظه ویرانی، لحظه‌ای از چرخه بی‌پایان طبیعت است. برای من این روشی برای رسیدن به دركی عمیق است. دیدن چیزی كه همیشه پیش چشمان ما بوده اما آن را نمی‌دیدیم

برای آشنایی بیشتر با این هنرمند به لینك زیر مراجعه كنید

http://www.iransculpture.ir/sculptors/foreign/andy-goldsworthy/goldsworthy.htm

نام لاتين Andy Goldsworthy - Rivers and Tides - Working with Time
تعداد و نوع DVD یك عدد DVD5
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس ندارد
مدت زمان فيلم اصلي 90 دقيقه به اضافه 40 دقیقه فيلم‌هاي الحاقي
سال انتشار و يا ساخت 2004
كد محصول NW6115

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

رودها و جزر و مد

رودها و جزر و مد

هنرمند و طبیعت.  نگاهی به آثار هنرمند مشهور اسكاتلندی "اندی گلدزورثی". هنرمندی كه آثارش تنها چند ساعت به جای می‌مانند. در این مستند هنرمند خود به تشریح و توضیح مفاهیم آثارش می‌پردازد.