مصر، اكتشاف دنیای گم شده نمایش بزرگتر

مصر، اكتشاف دنیای گم شده

HM1027

محصول جدید

اگر به دنبال مستندی درباره مصر باستان هستید. این فیلم یكی از بهترین‌ها است و مورد تحسین همه كسانی است كه آنرا تماشا كرده‌اند.

بررسی دقیق تعدادی از مهمترین اكتشافات تاریخی درباره مصر باستان به صورت فیلم مستند و سینمایی

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

1- در جستجوی توتان‌خامون (توت‌عنخ‌آمون) Tutankhamun

هزار و سیصد سال قبل از تولد مسیح فرعون جوانی می‌میرد. مراسم تدفین او به سرعت انجام می‌شود و نام او پس از مدتی فراموش می‌شود. و در گذر زمان هر آنچه درباره سلطنت او بوده به مدت 3 هزار سال فراموش می‌شود. نام او توتان‌خامون است و این مستند داستان پیدا شدن مقبره اوست. هاوارد كارتر در 26 نوامبر 1922 پس از حدود 20 سال جستجو و تلاش سخت آن را یافت. مقبره او از جمله معدود مقبره‌هایی است كه در هنگام یافت شدن هنوز سالم بود و توسط دزدان غارت نشده بود.

2- رامسس بزرگ و جیووانی بلزونی

در 16 اكتبر 1817 و در "دره پادشاهان"Valley of the Kingsیكی از مهمترین مقبره‌های مصر باستان توسط "جیووانی بلزونی" Giovanni Belzoni كشف شد. و این تنها یكی از اكتشافات مشهورترین و مهمترین كاشف مصر باستان است.

3- معبدی مدفون در زیر ماسه‌ها

در سال 1255 پیش از میلاد رامسس بزرگ و ملكه او "نفرتاری" به جنوب امپراطوری‌شان سفر كردند و در مقابل معبد جدیدی ایستادند كه یكی از شگفتی های جهان باستان بود. Temple of Abu Simbel (معبد ابو سمبل) سه هزار سال بعد در سال 1816 دو كاشف به نام‌های جیووانی و سارا بلزونی در مقابل آن معبد ایستادند.

4- راز سنگ روزتا The Mystery of the Rosetta Stone

رمزگشایی خط هیروگلیف مصر باستان به كمك سنگ روزتا توسط ژان فرانسوا شامپولیون (سال 1822)

سالهای طولانی تاریخ باشكوه مصر باستان درون خط پیچیده "هیروگلیف" برای جهانیان پنهان بود. تا اینكه سرانجام به كمك سنگ روزتا این تاریخ شكوهمند برای توسط ژان فرانسوا شامپولیونفرانسوی آشكار شد.

5- چگونه اهرام مصر ساخته شدند

در سال 2480 قبل از میلاد در جایی كه امروزه اهرام قرار دارند چیز نبود مگر دریایی از شن‌های روان. اما همه چیز درحال تغییر بود. هزاران مرد از نقاط مختلف مصر یكجا گردآوری شدند تا یكی از اولین بناهای بزرگ جهان و یكی از عجایب جهان را بسازند. "هرم بزرگ جیزه" یا " هرم خوفو" Great Pyramid of Giza. این مستند داستان شگفت چگونگی ساخته شدن این بنای عظیم و باشكوه است.

برای آشنایی بیشتر با این مستند/فیلم به لینك‌های زیر مراجعه كنید

http://en.wikipedia.org/wiki/Egypt_%28TV_series%29

http://www.amazon.com/Egypt-Rediscovering-Lost-World-Various/dp/B000EGEJJI

نام لاتين EGYPT , Rediscovering a lost world
تعداد و نوع DVD سه عدد DVD9
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس انگلیسی
مدت زمان 338 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2006
كد محصول HM1027

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

مصر، اكتشاف دنیای گم شده

مصر، اكتشاف دنیای گم شده

اگر به دنبال مستندی درباره مصر باستان هستید. این فیلم یكی از بهترین‌ها است و مورد تحسین همه كسانی است كه آنرا تماشا كرده‌اند.

بررسی دقیق تعدادی از مهمترین اكتشافات تاریخی درباره مصر باستان به صورت فیلم مستند و سینمایی