او جهان ما را عوض كرد نمایش بزرگتر

او جهان ما را عوض كرد

NW6094

محصول جدید

مراسم یادبود "استیو ایروین" یکی از چهره‌های سرشناس استرالیا در زمینه حیات وحش كه در زمان ساخت یك فیلم مستند توسط نیش یا سفره ماهی در قلبش درگذشت.

جزییات بیشتر

افزودن به لیست دلخواه

استیو ایروین (Steve Irwin ) (تولد ۱۹۶۲ مرگ ۲۰۰۶) یکی از چهره‌های سرشناس استرالیا در زمینه حیات وحش بود که به هنگام تهیه فیلمی از آبزیان با نیش یک سفره ماهی زهر آلود کشته شد.

استیو ایروین که به شکارچی تمساح شهرت یافته‌است با تهیه فیلمهای مستند دربارهٔ حیات وحش استرالیا شهرت ملّی یافت و سپس با برنامه مستند «شکارچی تمساح» در سطح بین‌المللی شناخته شد. وی تا زمان مرگش، همراه با همسرش تری ایروین Terri Irwin و دو فرزندش بیندی Bindi و باب Bob در باغ وحش استرالیا در کوئینزلند، به ارائه برنامه‌های نمایشی با حیوانات مختلف می‌پرداخت. وی به خاطر ماجراجویی در نزدیک شدن به حیوانات خطرناک بویژه تمساح شهرت یافت.

زندگینامه

استیو در سال ۱۹۶۲ در ملبورن به دنیا آمد و در هشت سالگی با خانواده‌اش به ایالت کوئینزلند مهاجرت کرد. پدر و مادر وی از علاقه‌مندان به محیط زیست و حیات وحش بودند و در کوئینزلند باغ وحش کوچکی راه اندازی کردند که بعدها به باغ وحش استرالیا شهرت یافت. استیو دوران کودکی و نوجوانی خود را در این محیط گذراند و ضمن کمک به والدین در اداره این محل، با جانوران مختلف آشنا شد. پس از گذراندن دوره دبیرستان، به شمال کوئینزلند جایی که به داشتن تمساح‌های فراوان شهرت دارد رفت و به مردم در دور کردن تمساح‌ها از مناطق مسکونی کمک کرد

کم کم اداره باغ وحش به دست استیو افتاد و وی با جدیت و علاقه در توسعه آن و جذب بازدیدکنندگان بیشتر کوشید. به همین جهت وی به اجرای برنامه‌های تلویزیونی مختلف در مورد حیات وحش پرداخت که به سرعت موجب مشهور شدنش در استرالیا شد. وی در حین اجرای نمایشی در باغ وحش، با تِری آشنا شد و در سال ۱۹۹۲با وی ازدواج کرد. این دو بعدها دارای دو فرزند دختر و پسر شدند و بصورت گروهی به کار در باغ وحش استرالیا و اجرای نمایشهای زنده و تلویزیونی با حیوانات ادامه دادند. وی در سه فیلم سینمایی شرکت کرد که فیلم شکارچی تمساح (۲۰۰۲) برای وی شهرت و محبوبیت زیادی به همراه آورد.

مرگ

در دسامبر ۲۰۰۶، استیو برای تهیه یک فیلم مستند (ساخته خودش) به نام مرگبارترین‌های اقیانوس به ناحیه‌ای در شمال کوئینزلند رفت. روز چهارم دسامبر، به دلیل خرابی هوا، کار فیلمبرداری متوقف ماند. استیو تصمیم گرفت برای تهیه صحنه‌هایی برای یک برنامه تلویزیونی که توسط دخترش بیندی اجرا می‌شد در آبهای کم عمق غواصی کند. در هنگام فیلمبرداری به یک سفره ماهی نزدیک شد و در بالای آن قرار گرفت. جانور نیشی به سینه استیو زد که نیش باعث ایجاد حفره‌ای در قلب وی و در پایان مرگ وی شد

برای اطلاعات بیشتر به لینك زیر مراجعه كنید:

http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Irwin

نام لاتين He Changed Our World - Steve Irwin Memorial Tribute
تعداد و نوع DVD یك عدد DVD5
تصوير 16:9
زبان انگلیسی
زيرنويس ندارد
مدت زمان 85 دقیقه
سال انتشار و يا ساخت 2006
كد محصول NW6094

تاکنون هیچ نقدی از طرف کاربران نوشته نشده.

یک نقد بنویسید

او جهان ما را عوض كرد

او جهان ما را عوض كرد

مراسم یادبود "استیو ایروین" یکی از چهره‌های سرشناس استرالیا در زمینه حیات وحش كه در زمان ساخت یك فیلم مستند توسط نیش یا سفره ماهی در قلبش درگذشت.